X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
فرق نمی کنه که گودال آب کوچکی باشی یا دریا٫ زلال که باشی آسمان در تو پیداست.

خطرمرد بودن

پنج‌شنبه 5 شهریور‌ماه سال 1388 ساعت 12:11 ق.ظ

مطلب را تا آخر بخون پشیمون نمی شی 

چند روز پیش یه مطلب خوندم برام جالب بود گفتم شما هم بخونین شاید برای شما هم جالب باشه  

خطر مرد بودن   

رندولف نس ٬روانپزشک٬آن را تنها عامل مهم جمعیت شناسی در مرگ زود هنگام می نامد .چه چیزی را؟ 

خوب <مرد بودن را>!در حقیقت نس می گوید اگر روزی بتوان نرخ مرگ ومیر مردان وزنان را به یک اندازه کرد احتمالا روزی است که میتوان انواع سرطان ها را درمان نمود .  

نس و همکارانش در بیست کشور جهان نرخ مرگ را بررسی کردن وبه این نتیجه رسیدند اگر مردان طول عمری چون زنان داشتند هر ساله ۳۷۵۰۰۰انسان از مرگ جان سالم به در می برد. 

البته این موضوع تنها در میان انسانها نیست بلکه طی تحقیقی در باغ وحش شهر ساندیگو کالیفرنیا معلوم شده است تمام حیوانات مسن ماده هستن ودر ضمن ماده هایی که زاد و ولد نداشته اند از عمر بیشتری برخوردارند . 

در فنلاند با بررسی ۳۷۵زن به این نتیجه رسیدند که تولد نوزاد پسر سی وچهار هفته از طول عمر زن می کاهد در حالی که تولد نوزاد دختر بیست وسه هفته به عمر مادر می افزاید . 

محققان این مساله را به ترشح هورمون مردانه -تستوسترون -هنگام بارداری و اثرات بدتر زایمان زمان تولد نوزاد پسر وابسته می دانند .هورمون تستوسترون سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن مادر وبه طور کلی افراد است .  

دو محقق  اسکاتلندی عامل دیگرمرگ ومیر بیشتر در مردان را انگل می دانند. 

آنها معتقدندمردان به میزان بالایی گرفتار انگل می شوند آنها برای موجودات خون آشامی چون زالو ٬باکتری ها وخلاصه تمام موجودات گزنده جذاب هستند (چقدر این آقایون دوست داشتنی هستن ).  

مورد دیگه کروموزومها هستند دختران دارای دو کروموزوم  x بوده وپسرها دارای دو کروموزوم x و y هستندو کروموزوم دوم x  در دختران هنگام ضعف وکاستی چون پشتیبان عمل می کند بدین ترتیب دخترها محافظی دارند که پسرها فاقد آن هستند (دلتون بسوزه).  

در ضمن هورمون زنانه مراقب قلب،استخوان ،مغز و رگهای خونی در زنان است در حالی که تستوسترون از قدرت سیستم ایمنی  مرد می کاهد.اما جنبه خوب هورمون مردانه در این است که بدن راسرشار از انرژی می کند وفرد با کمک آن می تواند یک ماموت پشمالو را از پای در آورد اما در روزگاری که ماموتی وجود ندارد این انرژی به چه صورتی درمی آید ؟ 

 

این انرژی صرف خشونت وتهاجم به شکل رانندگی با سرعت ورزش های گوناگون ودیگر رفتارهای مخاطره آمیز می شود .  

مردها چهار برابر زن ها بر اثر خشونت وسه برابر زنان در اثر حوادث مختلف جان را از دست می دهند .نه نفر از ده نفر قاتل وهشت نفر از از ده قربانی مرد هستند. 

تقریبا یک زن حدود یازده سال بیشتر از یک مرد در روسیه عمر می کند ولی در بیشتر کشورها تفاوت عمر زن ومرد بین 6تا8سال است . 

  

چه باید کرد؟  

آقایون باید زحمت بکشن ماشین زمانی اختراع کنن وبا آن به قرون وسطا برگردن . 

خوب حال برتری با شماست زیرا در این دوره جدید ،شما در مقایسه با 57درصد مردان فقط 39درصد از زنان به 40سالگی می رسند زیرا بسیاری از زنان هنگام زایمان جان خود را از دست می دهند .  

نویسنده:لورالی

مترجم :نادیا زکالوند 

 

پ ن:حالا زیاد خودتون را ناراحت نکنین 6الی 8سال زیاد نیست حیف .