X
تبلیغات
رایتل
فرق نمی کنه که گودال آب کوچکی باشی یا دریا٫ زلال که باشی آسمان در تو پیداست.

تفاوت های احساسی بین زن ومرد

یکشنبه 8 شهریور‌ماه سال 1388 ساعت 02:49 ب.ظ

در ادامه مطلب قبل تصمیم گرفتیم این مطلب را بنویسیم شاید کمکی به بهبود روابط بین آقایون وخانمها بشود .و از جنگ ونزاعی که در پست قبل در گرفت کمی کاسته شود

 

یکی از مواردی که همیشه گزبیان گیر دخترها وپسرها بوده است عدم درک تفاوتهای احساسی بین آنها می باشد.دخترها می خواهند بدانند که چرا مردهااینقدر سردند !واحساس توی مخشان نمیرود !...پسرها هم می خواهند بدانند که چرا دخترها منطقی تر نمیشوند وهمش با احساسات زندگی میکنند !...این مورد یک مبحث فوق العاده پیچیده روانشناسی میباشد .من برای قابل درک شدن آن مجبورشدم مسایل را ساده کنم امیدوارم که توانسته باشم با اینکار مفهوم علمی آن را برسانم ..(منظور از من ٬من نیستم نویسنده کتاب است)  

 

اصل روانشناسی :  زن ومرد از نظر بار احساسی دارای گرایشات وتفاوتهای مختلفی هستند . منحنی سینوسی احساسات در زنها و مردها تغییرات زیادی دارد وامکان مقایسه این دو با هم نیست! 

مورد تفاوت در ظرف های احساسی آقایون و خانمهاست .این دو جنس از نظر بارهای احساسی دارای تفاوتهای زیادی هستند.خیلی از مواردی که زنها به عنوان یک افت تلقی می کننددر واقع تبدیل ظرفیتی میباشد .اگر بخواهیم بصورت ساده این مورد را برایتان توضیح دهیم باید بگوییم که زنها دارای یک ظرف بسیار بزرگ احساسی میباشند که البته  سوراخ است !خودتون رو هلاک هم که بکنین هر چی توش بریزین پر نمیشه !برای زنها شوهر وعشق براحتی ۷۰درصد مسایل زندگی را تشکیل میده بنابراین عمرا نباید از زنها انتظار داشت که آرامش داشته باشند آنها یک بند نگران زندگیشان هستند چون شما خبر مرگتان مهمترین چیززندگی  یک زن هستید(به خدا خود نویسنده اینجوری نوشته ما دخالت نکردیم ) 

این ظرف بزرگ سوراخ ٬در زندگی هر مردی هم اگر وجود داشت آن مرد را روی مسایل عاطفی حساس و زود رنج میکرد .شما اگر از دختری احساس او را بگیرید دیگر از وی چیزی باقی نمی ماند !بخاطر اینکه این ظرف بزرگ در زنها ٬حل کردن ۷۰٪نیازشان تنها توسط یک عامل است ... 

 توجه ...توجه ...در غیر اینصورت ظرف آنها اصلا پر نمی شود . 

اما ...اما در مورد آقایون محترم مسئله فرق میکند .اگر از پسری احساسش را بگیری آب از آب تکان نمی خورد آنها اینقدر پوست کلفت هستند که در کمال پرویی ادامه حیات بدهند !! 

دلیلش اینست که آنها دارای ظرفهای کوچک ولی متعددی هستند !این ظرفها بر عکس خانمها بسرعت پر میشوند وبسرعت خالی میگردند! 

آقایون بطور ۲۴ساعته در گیر پر کردن این ظرفها هستند.ظرف عشق وقتی در آقایون پر میشود مرد شروع به پر کردن ظرف مثلا کار میکندوی دیگر بالای سر ظرف قبلی نمینشیند چون ظرف دیگری هم دارد . 

نکته اینجاست که زنها چون دارای یک ظرف اونم بزرگ هستند همینطوری عنر عنر بالای ظرفشون مینشینند.چون این ظرف مهمترین ظرف آنان است وباید اول وهمواره این ظرف پر بشود ...مکافات از اینجا ناشی میشود چون آنها همین انتظار را از مردها دارند اشتباه اینست که آنها مردها را نیز مثل خود تصور می کنند. 

 در مردها یک ظرف مهم وجود ندارد بلکه همه ظرفها به یک اندازه مهم هستند مردها نمی توانند یک ظرف را به دیگری ترجیح بدهند.چون پر نشدن هر ظرف مساوی است با ناراحتی شدید عصبی در مردان. 

 هر گاه شماخانمها  ظرف احساسی مرد را پر میکنید یعنی شما توانسته اید به بهترین نحو  وظیفه یتان را به انجام برسانید ودر این هنگام به اصطلاح مرد باکش پر است و در نتیجه میرود سراغ سایر ظرفها ی خالی ...ولی متاسفانه خانمهافکر میکنن که اون دیگه دوستمون نداره !چون مثلا مثل قبل دورتون نمی گرده !!این یک طرز فکر غلط ومسموم است که تو کله اتون رفته . 

شما باید این فاصله بین پر وخالی شدن ظرف ها را به خودتان اختصاص بدهید وکمی هم به خودتان برسید و بی علاقه گی تلقی نکنین و۲۵۰۰فکر چرت وپرت نیاد تو مغزتون  

اینطور نیست کمی منطقی باشید .  

 

یک اخطار کاملا جدی  

خانمها به هیچ وجه نباید در نحوه پر وخالی شدن ظرفهای آقایون دستکاری یا فضولی کنید ... 

مثلا خیلی احمقانه فکر نکنین که ظرف احساسات مرد رو کامل پر نکنید تا همیشه ریشش دست شما باشه!!بدونین با انجام این کار بچه گانه مرد فکر میکنه که شما توانایی این کار را ندارین ودر نتیجه :شما به سرعت مردتون را از دست میدین !! 

به اصطلاح ساده تر باید بگم که در اینصورت برای شما :...بازی تمام است. 

 

منبع :روابط زن ومرد 

نویسندگان :دکتر گارنیه ٬پروفسور آندره بینه ٬دکتر ریموند ٬جودی راسل.. 

مترجم :دکتر رضا اعتمادی